Středa 08:00 - 11:30 12:30 - 16:30
Čtvrtek 15:30 - 19:00

27.8.2016 - Chotýšanský kopcovák 2.ročník

Chotýšanský kopcovák – II. ročník

Motto – „Rozběháme malé obce“ vzalo opravdu za své a Chotýšany letošní rok zažily 2. ročník vytrvalostního běhu, pořádaného pod hlavičkou nově vzniklého klubu Biatlon klubu Chotýšany, z.s. a za podpory místního Obecního úřadu. Poslední srpnová sobota – 27.8.2016 tak zapsala do dějin obce další z velmi podařených sportovních akcí. I přes úmorné vedro, které nás stejně jako vloni rozhodně nešetřilo, závodníci podávali nadmíru vynikající výkony.

Letošní závod byl i díky zapojení našeho běhu do oblastního seriálu „Běžec Podblanicka“ v početnější sestavě závodníků, což přirozeně přispělo k vyšší rivalitě mezi jednotlivci. Z řad místních občanů – sportovců byl závod zpestřen účastí Miroslava Lubase, Aleše Hanibala, Filipa Hoanga, Matěje Benáka a Martina Gozona. Matěj Benák obsadil v kategorii 18-39 let!!! první místo v běhu na 1,8 km a porazil tak i starší soupeře…Martin Gozon jakožto nejmladší závodník v celém závodě odvedl velmi podařený výkon a pevně věříme, že nás bude svou účastí obohacovat v dalších ročnících Kopcováku! Naopak nejstarším aktivním sportovcem, který navštívil náš závod byl pan Josef Slabý, který v 80ti letech zdolával 9ti km trať, která se mu  ukázala jako velmi zákeřná, když na ní utrpěl zranění, které zapříčinilo definitivní rozloučení se zlatem. Panu Slabému patří obrovská poklona nejen za výkon, ale i za naprosto sportovní přístup k celé probíhající akci. Jen více takovýchto závodníků!

Celý závod by se neobešel bez pomoci a spolupráce sponzorů a partnerů, kteří se podíleli na Chotýšanském kopcováku. Patří mezi ně: Obec Chotýšany, Hobby sport Benešov, Finpos, Rádio Blaník, Jitka Němečková, Bylinky Maya, Čejka Band, Posázaví o.p.s., Triapex, Šárka Roštíková, FITKO, DANONE.

Obrovský dík patří fotografům Tomášovi Syslovi a Veronice Pilařové za dokonalé zdokumentování celé akce a za zachycení jednotlivých střípků, které celý běh ztvárnily.

V neposlední řadě děkuji všem mým „spolupracovníkům“, bez kterých by se Kopcovák skutečně neobešel – Michal Bula, Bronislav Škoda, Jana Hesová, Kristýna Nouzová, Jaroslav Andr, Martina Klauzová, Irena Pošmurná, Kamila Moudrá, Eva Starostová, Alice Roštíková, Michal Graf a ostatní „traťaři“ J

Michalu Polákovi děkuji za poskytnutí zázemí a za občerstvovací stanici, která byla všem zúčastněným k dispozici.

Stále je co zdokonalovat a učit se a proto už teď je jasné, že III. ročník bude zase o krok vpřed a dál.